Школа Цигун

У місті Вінниця більше 10 років діє Школа Цигун

Заняття проводить досвідчений фахівець практик Цигун Микола Стефанович Гнатишин. Ще у 1989 році він пройшов навчання у китайських майстрів Цигун, і понад 30 років застосовує цю унікальну техніку в лікувальній та оздоровчій роботі, а також у навчанні лікарів і студентів.

Під час занять Тай-цзи виникає специфічний стан свідомості, який проявляється як поєднання спокою, умиротворення, відчуття радості буття і досягнення мети з ефектом «м'язового задоволення». Припускають, що цей стан пов'язаний з природною стимуляцією ендорфінової системи мозку. 

Чжун Хе Цигун – це система оздоровчого цигун для людей любого віку і фізичної підготовки. Вона складається з простих вправ, які можна виконувати кожен день в будь-яких умовах.
Гімнастики під силу кожному – молодому і старому, здоровому і хворому. Вона підходить для реабілітаційного періоду після важких хронічних хвороб. 

gallery/image4

Науково доведено, що вправи покращують стан серцево-судинної та дихальної системи, лікують коронарний атеросклероз та остеопороз, покращують рухливість суглобів, оновлюють енергетичний баланс організму, зміцнють нервову та імунну системи, гальмують процеси старіння, покращують психічний стан.
Проте слід застерегти від спроб самостійно опанувати Тайцзи. Самостійно вивчити Тайцзи-цюань практично неможливо. Оздоровчий ефект від неправильно виконаного руху дорівнює нулю. Кожен рух новачка повинен «ставити» досвідчений майстер. Заняття повинні проводитися фахівцем; найкраще, якщо майстер Тайцзи пройшов навчання у китайських спеціалістів, тобто отримав знання «з перших рук». При дотриманні цих умов вивчити Тайцзи зовсім не складно.

ЗАНЯТТЯ ПРОХОДЯТЬ НА БАЗІ СПОРТКОМПЛЕКСУ «ПАТРІОТ» (М. ВІННИЦЯ, ВУЛ. 600-РІЧЧЯ, 15)

Усе, що потрібно для першого заняття – це зручна одежа (футболка, просторі брюки) та взуття (м'які кеди або кросівки, бажано на рівній підошві, або грубі шкарпетки).
 

Тайцзи-цюань — форма Янь

Тисячоліттями народи Сходу вивчали взаємозв'язок речей в природі, приділяючи особливу увагу людині та її оточенню.  З цього досвіду виникли різноманітні лікувально-оздоровчі вправи, що призначені для досягнення оптимальної циркуляції внутрішньої енергії («Ци») людини у гармонії з природними ритмами. Протягом дуже тривалого часу ці лікувально-оздоровчі вправи шліфувалися, відточувалися, з них відбиралися найбільш дієві та ефективні. Зрештою ці вправи склалися у цілісний завершений комплекс, який дістав назву «Тайцзи-цюань» (дослівно – «Кулак великої межі»).
Цей комплекс широко застосовується в якості оздоровчого та профілактичного засобу, а також методу лікування багатьох захворювань у складі комплексної терапії або самостійно.

Традиційна китайська медицина вирізняє дванадцять основних «каналів» і вісім «судин», по яких циркулює внутрішня енергія («Ци»). Дванадцять каналів (вони також дістали назву «меридіанів») – це «ріки», які поширюють енергію по всьому тілу і з'єднують кінцівки з внутрішніми органами. Вісім «судин», які часто називають також «чудесними меридіанами», виконують функцію резервуарів, які регулюють розподіл і циркуляцію енергії в тілі. Якщо хоча б в одному з цих дванадцяти «каналів» або «судин» відбувається застій енергії, це призводить до розвитку хвороби. Циркуляція внутрішньої енергії залежить від багатьох факторів: пори року, часу доби, погоди, їжі, а також від свідомості і емоцій людини. 
Система збалансованих, ретельно вивірених рухів Тайцзи-цюань сприяє енергетичній стабілізації, встановленню оптимального обмінного балансу на клітинному та енергетичному рівнях, нормалізуючи циркуляцію «Ци» в організмі. 

Вісім кусків парчі

Оздоровчий Цигун Ба Дуань Цзин (дослівний переклад – вісім кусків парчі) вважається перлиною оздоровчого Цигун. Комплекс входить в програму навчання Всекитайської Асоціації Оздоровчого Цигун. Це швидкий, простий, безпечний та дуже ефективний метод нормалізації енергетики в тілі.
Наукові дослідження, які довели унікальний оздоровчий потенціал Тайцзи-цюань, сприяли її поширенню не лише в Китаї, але й у країнах Європи та Америки. Так, в Німеччині діє понад 100 клубів Тайцзи-цюань, а у Польщі, Чехії, Словаччині кількість клубів, де вивчають Тайцзи, за останні п'ять років збільшилася втричі.

Багаторічна практика довела високу оздоровчу ефективність Тайцзи для сучасної європейської людини. Більше того, деякі аспекти Тайцзи, зокрема потужний позитивний вплив на психіку людини, виявилися особливо корисними саме для жителів сучасних міст, що піддаються найбільшому впливу стресів. 
Тайцзи-цюань надзвичайно популярна серед ділових людей. Це саме та методика, яка дозволяє зберегти фізичне здоров'я, душевний спокій, витримку і впевненість у собі при мінімальних затратах часу. Достатньо лише 5 хвилин занять на день, 10-15 квадратних метрів простору – і унікальний оздоровчий ефект Тайцзи завжди з вами. Займатися можна де завгодно – вдома, в офісі або на природі. 

Тайцзи-цюань — форма Чень

Тайцзи-цюань не має вікових обмежень. У Китаї не рідкість як три-чотирирічні діти, так і вісімдесяти- дев'яносторічні старці, які виконують повний комплекс вправ Тайцзи. На відміну від бойових стилів, у лікувально-оздоровчому комплексі Тайцзи-цюань використання фізичної сили зведено до мінімуму. Це робить комплекс доступним для всіх вікових груп і людей з різним станом здоров'я. У Китаї значний відсоток людей, які займаються Тайцзи-цюань, складають хворі на різні захворювання і люди похилого віку. Тайцзи ефективний як засіб профілактики і лікування хвороб шлунку, легень, серця, нирок, гіпертонії, артритів, невротичних розладів і багатьох інших захворювань. 

Комплекси вправ, які використовуються в Тайцзи-цюань, дозволяють відчути внутрішню енергію і наблизитися до розуміння взаємодії з нею. Простота форм дає можливість максимально зосередитися на внутрішніх відчуттях. 

Американські вчені провели цікавий експеримент. У деяких американських коледжів до навчального розкладу були введені заняття з Тайцзи-цюань. Після трьох місяців занять виявилося, що академічна успішність учнів, які відвідували ці заняття, є набагато вищою, ніж у тих, хто не займався Тайцзи. Крім того, жоден з тих, хто займався Тайцзи, не захворів на грип або застуду під час щорічних епідемій, що свідчить про позитивний вплив Тайцзи на імунітет людини. 
Тайцзи-цюань є складовою частиною практик Цигун – мистецтва управління внутрішньою енергією Ци. Практика Цигун включає у себе п'ять важливих елементів: регулювання тіла, регулювання дихання, регулювання розуму, регулювання Ци і регулювання духу. 
Цигун відкриває людині новий шлях до пізнання самого себе, вивченню сутності життя, її таємних і прихованих законів. 

Сьогодні ти сам можеш змінити своє життя. Запишись у Школу Цигун прямо зараз!

Ім'я
№ телефону